„Hello, nice to meet you” – mieli okazję usłyszeć uczniowie klasy 8a, którzy wzięli udział w spotkaniu online z uczniami hiszpańskiej szkoły I.E.S. Francisco Garcia Pavon z Tomelloso. Niecodzienna lekcja języka angielskiego była częścią święta Erasmus Days i posłużyła do poznania kraju rozmówców. Polscy ósmoklasiści nie kryli zazdrości, gdy dowiedzieli się, że hiszpańscy uczniowie odpoczywają przez trzy miesiące wakacji. Natomiast Hiszpanie spontanicznie zareagowali brawami na wiadomość, że ulubionym klubem piłkarskim jednego z polskich uczniów jest … Real Madryt.
W trakcie spotkania uczniowie nawzajem zadawali sobie pytania i udzielali odpowiedzi za pomocą platformy e-Twinning, przeznaczonej do współpracy międzynarodowej. Dla niektórych z nich była to wspaniała okazja do przełamania bariery językowej i sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce.
Organizatorzy:
Iwona Majkowska – Kochan (strona polska)
Ana Sevilla Nieto (strona hiszpańska)