W dniach 23-28 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej  w Wadowicach odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów organizowane we współpracy z Polskim Centrum Profilaktyki. Wzięli w nich udział uczniowie klas: 4b, 6a, 6b, 6c, 7a oraz 7b. Tematy: 1) Alkohol? Nie warto! 2) Przemoc werbalna, czyli o krzywdzącej sile słów. 3) Uzależnienie od Internetu i komputera. 4) Agresja i przemoc rówieśnicza – panuję nad emocjami. Uczniowie dowiedzieli się, czym różni się przemoc od agresji. Następnie pracowali w grupach i zastanawiali się nad tym, co czuje ofiara przemocy oraz poprzez odgrywanie krótkich scenek przedstawiali różne skutki przemocy. Rozmawiali również o szkodliwości alkoholu, jego wpływie na życie człowieka oraz negatywnych aspektach korzystania z telefonu komórkowego, komputera oraz Internetu.