Home » Bez kategorii » 150. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej – Curie

150. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej – Curie

Maria Skłodowska-Curie, oprócz wybitnych osiągnięć w dziedzinie fizyki i chemii, pozostawiła po sobie wiele wspaniałych cytatów, które w dniu dzisiejszym inspirują nas do odkrywania nowych horyzontów i samych siebie…. „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”. Podążając za tą maksymą, zmotywowani 150. rocznicą urodzin Marii, która przypadła na 7 listopada 2017r. oraz fakt, że przez wiele lat była patronką naszego gimnazjum, przeprowadziliśmy wiele ciekawych akcji, mających na celu przybliżyć nam życie tej niezwykłej kobiety.

Rozstrzygnięty został konkurs został na prezentację multimedialną o Marii Skłodowskiej- I miejsce zajęła Wiktoria Wawro z kl. III A. Konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej- Curie wygrała Karolina Korzeniowska z kl. IIC. Wydano okolicznościową gazetkę o naszej Patronce, a uczniowie wszystkich klas gimnazjum na godzinach wychowawczych oglądali film poświęcony polskiej noblistce. Na poszczególnych przedmiotach wspominano wspaniałą Polkę. Podczas lekcji języka polskiego poznaliśmy biografię Marii, panie uczące historii przybliżyły uczniom działalność Skłodowskiej w czasie I Wojny Światowej, na chemii zagłębiono się w tajniki odkrycia pierwiastków, podczas zajęć fizyki omówiono zjawisko promieniotwórczości, a na wybranych lekcjach języków obcych – tłumaczono fragmenty biografii Marii. 24 listopada odbył się apel poświęcony naszej patronce. W całej szkole pojawiły się także plakaty z ciekawostkami na temat życia i osiągnięć naszej wybitnej rodaczki.

Anna Wojtyła-Żydek