Home » Bez kategorii » Wycieczka do Muzeum Inżynierii w Krakowie w ramach projektu RPO

Wycieczka do Muzeum Inżynierii w Krakowie w ramach projektu RPO

W sobotę 7 kwietnia 2018 r. Uczniowie klas I – III pojechali do MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ w Krakowie. Oglądali wystawę o charakterze edukacyjnym „Wokół koła”. Wystawa złożona jest z 27 stanowisk obsługiwanych przez zwiedzających wg instrukcji i opisów. Stanowiska te dotyczą różnych dziedzin nauki i życia. Wiąże je wspólny kształt, jakim jest koło. Uczniowie mogli samodzielnie podnieść 120 kg silnik używając wielokrążków, pojeździć na rowerze o kwadratowych kołach, podnieść windę napędzaną kołem deptakowym i zbudować  basztę. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „Spotkanie z Brombą o mierzeniu”. Ponadto obejrzeli też wystawę „Więcej światła”. Zdobyli wiele cennych informacji dotyczących natury światła oraz sposobów jego wytwarzania na przykładzie żarówki, świetlówki i diody LED. Na 20 stanowiskach mogli porównać wady i zalety lamp. Dzięki prostym doświadczeniom dowiedzieli się o podstawowych metodach przetwarzania energii elektrycznej na światło. Wizyta w muzeum dała dzieciom możliwość poszerzenia wiedzy i odkrycia nowych zainteresowań.

Jadwiga Pacut