Wycieczka VII A i III B gimnazjum w dniach 21-22 maja obfitowała w mnóstwo atrakcji turystycznych. Na trasie podróży znalazły się: Baranów Sandomierski, Sandomierz i Kazimierz Dolny. Spośród licznych zabytków udało się zobaczyć m. in.: zamek w Baranowie nazywany „Małym Wawelem”, Starówkę w Sandomierzu z Bramą Opatowską, Ratuszem i Katedrą. Uczniowie mieli okazję przejść prowadzącą pod Rynkiem trasą podziemną i Wąwozem Królowej Jadwigi, a także wypłynęli w rejs po Wiśle. W Kazimierzu Dolnym podziwiano: Górę Trzech Krzyży, ruiny zamku, basztę, Farę i Rynek. Dla trzecioklasistów była to wycieczka zamykająca okres nauki w naszym gimnazjum.

Iwona Filek, Katarzyna Mużydło