26 maja 2018 roku uczniowie klas 1-3, biorący udział w zajęciach przyrodniczych organizowanych w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice”, wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Na początku wycieczki uczniowie klas 2 i 3 otrzymali kartę pracy, którą mieli za zadanie uzupełnić w czasie zwiedzania.W czasie zwiedzania tego najstarszego ogrodu botanicznego w Polsce uczniowie odwiedzili m.in. trzy kompleksy szklarni: „Viktorię”, w której znajdują się kolekcje roślin wodnych, sukulentów i cytrusów, „Holenderkę”, w której znajduje się kolekcja storczyków oraz roślin z różnych kontynentów oraz „Jubileuszową”, gdzie uczniowie mogli podziwiać kolekcję sagowców, roślin użytkowych i roślin mięsożernych. W czasie wędrówki po ogrodzie uczestnicy wycieczki podziwiali również: pomniki przyrody, w tym Dąb Jagielloński – dąb szypułkowy, tradycyjny ogródek wiejski z okolic Krakowa i arboretum gromadzące różne gatunki drzew i krzewów np. klony, brzozy i róże. Na koniec uczniowie oglądnęli wystawę kaktusów, gdzie mogli zakupić na pamiątkę piękne okazy kaktusów.

Opiekunowie wycieczki: Renata Bernecka, Dorota Nowicka, Barbara Wider-Jakubas