W piątek (7.09.2018) gościliśmy w naszej szkole delegację z włoskiego miasta Sona, na czele z burmistrzem p. Gianluigi Mazzi. W skład delegacji wchodzili także: p.Antonella Dal Forno – radna Rady Miejskiej i nauczycielka j.niemieckiego, p.Gianmichele Bianco – wiceburmistrz Sony, p.Claudio Hueller – prezes stowarzyszenia ds. współpracy z miastami partnerskimi. Gości przywitała dyrektor szkoły – p. Mariola Bryndza, wicedyrektor – p. Elżbeta Leń oraz nauczyciele języków obcych: p. Iwona Majkowska – Kochan, p. Agnieszka Bogunia, p. Agata Gębala i p. Paweł Supron. W trakcie dwugodzinnego spotkania goście mieli okazję poznać historię SP nr 2, dowiedzieć się o ciekawych inicjatywach podejmowanych na terenie szkoły, misji placówki, działalności edukacyjnej i pozalekcyjnej.Włosi pytali np. o działalność Samorządu Uczniowskiego, klasy sportowe, organizację szkoły. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli część budynku przeznaczoną na zajęcia wychowania fizycznego oraz zmodernizowane korytarze i bogato wyposażone sale lekcyjne. Wspólnie zastanawialiśmy się na możliwością rozpoczęcia długofalowej współpracy między naszą szkołą i szkołami z Sony. Plany zapowiadają się obiecująco.

Iwona Majkowska – Kochan