W ostatni dzień lata uczniowie z klas 4,5 i 6 wraz z opiekunkami (R. Bernecką, T. Malczyk i D. Nowicką) spędzili miło dzień w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, założony w 1783 r., jest obecnie najstarszy w Polsce. Od ponad dwustu lat odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz „żywe muzeum” flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób. Krakowski ogród botaniczny zajmuje 9,8 ha powierzchni. W kolekcji ma ok. 6 tys. gatunków, podgatunków i odmian roślin. Do najstarszych drzew należą posadzone w 1790 r. Derenie Śniadeckiego, liczący ponad 200 lat grochodrzew oraz Dąb Jagielloński, którego wiek określa się na 400 lat. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji przyrody, podczas której nie tylko zwiedzali główne działy ogrodu, ale również wypełniali karty pracy i robili zdjęcia. Wycieczka odbyła się w ramach RPO.

Teresa Malczyk, Agnieszka Bogunia