11 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Agnieszką Heinemann z Andernach.

Pani Agnieszka Heinemann jest Polką mieszkającą od ponad 20 lat w Niemczech. Obecnie  pracuje w Volkhochschule  i uczy obcokrajowców j. niemieckiego na poziomie B1 i B2.

Naszego Gościa powitała pani dyrektor – mgr Mariola Bryndza. W spotkaniu uczestniczyła pani wicedyrektor – mgr Elżbieta Leń, nauczycielki języka niemieckiego oraz uczniowie z kl.7 SP i IIIA, IIIC gimnazjum.

W czasie dwugodzinnego spotkania rozmawialiśmy na temat różnic w systemie szkolnictwa, metod nauczania języka obcego w Polsce i w Niemczech, sposobów oceniania i egzaminowania uczniów.

Pani Agnieszka  Heinemann  omówiła różne metody pracy z uczniem w zależności od wieku i kraju pochodzenia (rola, jaką odgrywa tzw. Vorwissen).

Pani Heinemann ma syna w 10 klasie gimnazjum, więc opowiedziała nam również jak wygląda nauka w niemieckim gimnazjum.

Uczniowie i nauczyciele zadawali wiele pytań związanych z  nauką w niemieckiej szkole.

Na koniec spotkania podziękowaliśmy pani Agnieszce Heinemann  i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Małgorzata Zadora