Dnia 26 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole Bal Sportowca. Celem spotkania była promocja wśród rodziców i dzieci idei utworzenia w nowym roku szkolnym 2019/2020 klasy I sportowej o profilu tenisa ziemnego i pływania oraz podsumowanie dotychczasowych osiągnięć sportowych. Część oficjalną otworzyła Pani Dyrektor Mariola Bryndza, witając wszystkich przybyłych gości, w tym przedstawicieli Urzędu Miasta, dyrektorów przedszkoli, prezesów klubów sportowych, przedstawicieli Rady Rodziców, dziennikarzy, rodziców wraz z dziećmi oraz grono pedagogiczne. W swojej przemowie przedstawiła krótki zarys klas sportowych. Następnie głos zabrał koordynator ds. sportu Gminy i Powiatu Pan Jan Szewczyk, który podziękował wszystkim zaangażowanym na rzecz rozwoju sportu oraz krzewienia kultury fizycznej. W dalszej kolejności nauczyciele wychowania fizycznego Pan Mariusz Gądor i Jan Gajczak przy pomocy prezentacji multimedialnej omówili zdrowotne aspekty wynikające z uprawiania różnorodnych sportów. Podkreślili fakt, iż dzieci we wczesnym stadium rozwoju mają ogromny potencjał do fizycznych zmagań. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas sportowych przystąpili do programu Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz uczestniczyli w Zimowej Szkole, gdzie pod okiem instruktorów uczyli się i doskonalili jazdę na nartach oraz snowboardzie. Mieliśmy okazję w sposób szczególny podziękować uczniom z klasy 3 C sportowej za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły oraz godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w latach 2016-2019. Z rąk Pani Dyrektor przyszli absolwenci ostatniej klasy gimnazjum otrzymali drobne upominki. Na koniec części oficjalnej miłą niespodziankę przygotowały najmłodsze uczennice z klasy 4 b sportowej. Przybyli goście mieli także możliwość obejrzenia przykładowej lekcji z tenisa ziemnego przygotowanej przez najmłodszych pod okiem swoich trenerów. Jak na bal przystało były tańce, zabawy i quizy z nagrodami dla najmłodszych oraz słodki poczęstunek. Cała impreza odbyła się w miłej i sportowej atmosferze. Zapraszamy wszystkich za rok!

Ze sportowym pozdrowieniem – Nauczyciele Wychowania Fizycznego.