13 maja uczniowie klas: 8a i 3B wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Chociaż pogoda nam nie dopisywała, Warszawa powitała nas wieloma atrakcjami. Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od spaceru alejami Łazienek Królewskich. Podziwialiśmy Pałac na Wyspie, wybudowany na polecenie Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej: Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Powązkowski, Grób Nieznanego Żołnierza, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. Niezapomnianym przeżyciem były także wizyty w Centrum Nauki Kopernik, Sejmie oraz na Zamku Królewskim. Najodważniejsi i najwytrwalsi wyjechali windą na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki. Program wycieczki był bardzo intensywny, jednak teraz śmiało możemy powtórzyć za Czesławem Niemenem słowa piosenki:
„Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt,
Już dziś wyruszaj ze mną tam.
Zobaczysz jak, przywita pięknie nas
Warszawski dzień!”