W ramach 4 wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach swoje prace prezentuje 50 uczniów, w tym uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych. Różnorodność wystawianych prac dotyczy podjętych tematów, technik wykonania jak i formatów prac. W zdecydowanej większości prace wykonane są w tradycyjnych technikach malarskich na papierze i płótnie, nie brakuje również rysunków, grafik, kolaży oraz fotografii. Spora część to prace indywidualne, ale po raz pierwszy pojawiły się też realizacje grupowe. Wśród prac powstałych w trakcie szkolnych zajęć artystycznych i plastycznych wystawione są i te, realizowane przez uczniów w czasie prywatnym. Tematami prace nawiązują do pejzaży, portretów, animalistyki, scen rodzajowych czy fantastycznych. Wystawa opracowana i zaaranżowana została przez nauczyciela Jerzego Kozaka, z którym Wadowicka Biblioteka Publiczna współpracuje od wielu lat.Wernisaż wystawy odbył się 15 maja 2019 roku o godz. 17.00. Uświetnił go występ wokalny uczniów SP nr 2.: Kai Bryndzy w utworze „My heartwill go on” oraz Fabiany Bryndzy i Oliwiera Martyniaka w utworze „Shallow”.

W wystawie udział biorą: Marlena Banaś, Dawid Baraniec, Szymon Baron, Karina Brańka, Agnieszka Bąk, Maksymilian Bąk, Natalia Bucka, Kacper Elżbieciak, Amelia Górkiewicz, Dominika Hombesch (TALENT 2108), Julia Jamróz, Maksymilian Jamróz, Laura Jerdanek, Dominika Jończyk, Aleksandra Jopek, Oliwia Kiełbasa, Maciej Krawczyk, Julia Kręcioch, Piotr Latocha, Maria Leńczowska, Krystian Majewski, Miranda Majewska, Rafał di Mella, Zuzanna Mrowiec, Antoni Nakonieczny, Oliwia Ochman, Kamil Orkisz, Żaneta Paczyńska, Bartosz Pasternak, Joanna Paterek, Oliwia Porzycka, Rafał Pytel, Gabriela Rachwał, Marcin Ramenda, Wiktoria Ramza, Arkadiusz Sarach, Kacper Serwin, Krzysztof Sikora, Gabriela Spyrka, Zuzanna Skowron, Dominika Szczyrk, Kamila Szczyrk, Kewin Ślusarz, Aleksandra Wędzina, Julia Wróbel, Joanna Wójcicka, Natalia Wykręt, Martyna Zemła, Paweł Żmija.

Jerzy Kozak