W dniu 18 maja 2019 r. uczniowie klas 4-6, biorący udział w projekcie Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Gminie Wadowice, odwiedzili Ogród Doświadczeń w Krakowie. Każdy z uczniów mógł osobiście poeksperymentować poznając zagadnienia mechaniki, optyki, akustyki i hydrostatyki. Tak jak Newton, uczniowie mogli odkrywać zjawisko rozszczepienia światła i oszukać mózg złudzeniami optycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z akustyki, gdzie można było zagrać znany utwór i poczuć falę dźwiękową. Doświadczenia z siłą odśrodkową i środkiem ciężkości sprawiły uczniom wiele radości i stanowiły dla nich swoiste wyzwanie. Czas wycieczki spędzony w tak aktywny i przyjemny sposób szybko minął i wszyscy zadowoleni wrócili do Wadowic stosować zdobyta wiedzę w praktyce.

Renata Bernecka