Niedaleko Wadowic, w Stryszawie, znajduje się urokliwy kompleks zwany Beskidzkim Rajem. 25 września uczniowie klasy 4 a mieli możliwość zwiedzenia tego miejsca. Najpierw weszli na punkt widokowy. Z wieży rozciągał się widok na Beskid Żywiecki, Beskid Makowski, Beskid Śląski i Beskid Mały. Uczniowie nie mogli przejść obojętnie obok mieszkańców tamtejszego minizoo. Przyglądali się zwyczajom zwierząt mieszkających w zagrodach. Następnie przejechali do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej. Tam wysłuchali krótkiego wykładu o historii drewnianej zabawki i metodach jej wykonania. Najwięcej radości jednak sprawiło dzieciom malowanie drewnianych ptaszków i koników na biegunach. Powstały unikatowe okazy, które każdy uczestnik wycieczki zabrał do domu. Dziewczynki nie zapomniały o zbliżającym się Dniu Chłopaka i przygotowały dla kolegów drobne upominki:). Na koniec uczniowie mogli pobiegać po podwórku, gdzie znajdował się plac zabaw wypełniony drewnianymi konikami, zaprzęgami, kołyskami i innymi zabawkami.

Iwona Urbaś, Iwona Kozioł-Ponikiewska