Występ uczniów klas 1a, 3a i 3b w Domu Pomocy Społecznej na ul. Parkowej
Piękny, wiosenny dzień 28 maja 2026 r. stał się okazją do wyjątkowego spotkania międzypokoleniowego. Uczniowie klasy 1a, 3a i 3b odwiedzili Dom Pomocy Społecznej na ul. Parkowej w Wadowicach, gdzie zaprezentowali wszystkim mieszkańcom oraz opiekunom spektakl słowno-muzyczny pt. „Niewidzialne dzieci. Czasu nie można kupić”.
Przedstawienie poruszyło serca zgromadzonych i stało się pretekstem do rozmowy o tym jak ważna jest obecność drugiego człowieka i wspólnie spędzony czas. Dzieci pokazały, że mimo wszechobecnych telefonów i mediów społecznościowych najcenniejsze są prawdziwe relacje i spotkania z ludźmi.
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z ogromną radością przyjęli małych gości. Po spektaklu zaprosili dzieci na poczęstunek, a piękna pogoda pozwoliła spędzić czas na łonie natury. Pamiątkowe zdjęcie będzie przypominać nam o tym wyjątkowym i pełnym życzliwości spotkaniu.
Jadwiga Pacut
Joanna Wojnowska
Barbara Wider-Jakubas




Występ uczniów klas 1a, 3a i 3b podczas Dni Wadowic
W niedzielne popołudnie 17 maja, podczas obchodów „Dni Wadowic”, które w tym roku upamiętniały 106. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, uczniowie klasy 1a, 3a, 3b zaprezentowali wszystkim zgromadzonym na rynku spektakl „ Niewidzialne dzieci. Czasu nie można kupić”.
Przedstawienie podejmowało ważny i bardzo aktualny temat współczesnej rodziny oraz relacji międzyludzkich w świecie pełnym telefonów, ekranów i internetu. Mali artyści poprzez śpiew i słowo pokazali, że dziś zarówno dorośli jak i dzieci coraz częściej „żyją w sieci” zapominając o tym, co najważniejsze – o bliskości, rozmowie i wspólnym czasie. Dzieci przypomniały wszystkim, że nie chcą być niewidzialne w świecie ekranów i pośpiechu. W przedstawieniu wybrzmiały słowa: „rodzina to nie sieć, rodzina to my!”. Słowa te skłoniły publiczność do refleksji nad wartością wspólnie spędzonych chwil.
Spektakl nawiązywał do nauczania Jana Pawła II, który zawsze podkreślał jak wielką wartością jest rodzina oparta na miłości, obecności i wzajemnym szacunku. Występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami i wzruszył wielu widzów, pozostawiając ważne przesłanie, że najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować sobie nawzajem jest czas i bycie razem.
Jadwiga Pacut
Joanna Wojnowska
Barbara Wider-Jakubas





DZIEŃ RODZINY uczniów klas 1a, 3a i 3b w Wadowickim Domu Kultury
Wspólne świętowanie Dnia Rodziny zgromadziło 19 maja 2026 r. w Wadowickim Domu Kultury w Wadowicach rodziców i dzieci z klasy 1a, 3a i 3b na wyjątkowym przedstawieniu pt.: ”Niewidzialne dzieci. Czasu nie można kupić”.
Poprzez wzruszające piosenki i piękne słowa, dzieci przekazały rodzicom niezwykle ważne przesłanie, że najbardziej potrzebują ich obecności. Przypomniały, że choć telefony i media społecznościowe są obecne wszędzie, to najważniejsze są relacje, bliskość i wspólnie spędzony czas. Dzieci nie chcą być niewidzialne w świecie ekranów – chcą rozmowy, uśmiechu, przytulenia i obecności mamy i taty.
Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim rodzicom wyjątkowe upominki, w których zawarli życzenia oraz pomysły na wspólne spędzanie czasu. Było to pełne emocji, wzruszeń, i refleksji spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Jadwiga Pacut
Joanna Wojnowska
Barbara Wider-Jakubas



PALENIE JEST NIEMODNE!!!
Z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach poświęconych profilaktyce zdrowotnej. Podczas spotkania rozmawialiśmy o szkodliwości palenia papierosów oraz jego negatywnym wpływie na organizm człowieka.
Uczniowie dowiedzieli się, że dym tytoniowy zawiera wiele toksycznych substancji, które mogą powodować poważne choroby.
Po części edukacyjnej uczniowie wykonali kolorowe plakaty promujące zdrowy styl życia i zachęcające do rezygnacji z palenia tytoniu. Na pracach znalazły się hasła nawołujące do dbania o zdrowie.
Wykonane plakaty zostały wyeksponowane na terenie szkoły, aby przypominać całej społeczności szkolnej o znaczeniu zdrowego i wolnego od nałogów życia.



Czarny Groń – wycieczka klas 4a i 4b
Wycieczka klasy 4a i 4b zaowocowała wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu w Magicznej Osadzie oraz własnoręcznie wykonaną pizzą podczas warsztatów w Oberży na Czarnym Groniu. Było wesoło i smacznie!
Opiekunowie:
Mariusz Gądor
Iwona Majkowska – Kochan
Monika Skalak
Jan Gajczak




Spektakl edukacyjny w Domu Katechetycznym
1 czerwca 2026r. klasy 7a i 7b uczestniczyły w spektaklu edukacyjnym w sali teatralnej Domu Katechetycznego w Wadowicach. Przedstawienie zostało zaprezentowane przez dwoje aktorów z Bytomia i dotyczyło bardzo ważnego tematu – depresji oraz sposobów udzielania wsparcia osobom przeżywającym kryzys psychiczny.
Spektakl składał się z kilku krótkich, realistycznych scenek pokazujących sytuacje, z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie. Aktorzy zwracali uwagę na to, że depresja nie jest chwilowym smutkiem, lecz poważną chorobą, która wymaga zrozumienia, wsparcia i często pomocy specjalistów. Przedstawienie w ciekawy i przystępny sposób ukazywało emocje osób zmagających się z problemami psychicznymi oraz reakcje ich otoczenia.
Po zakończeniu spektaklu odbyła się rozmowa z uczestnikami na temat depresji i zdrowia psychicznego. Podczas dyskusji poruszono kwestie rozpoznawania sygnałów świadczących o kryzysie psychicznym, sposobów udzielania pomocy oraz znaczenia rozmowy, empatii i wsparcia ze strony rodziny, przyjaciół i nauczycieli. Spotkanie było wartościową lekcją, która zwiększyła świadomość uczniów na temat zdrowia psychicznego i pokazała, jak ważne jest reagowanie na trudności przeżywane przez innych.
Opiekun: Anna Zemła, Monika Dudek, Renata Kuzia



Warsztaty „Sketchnoting- czyli czy warto rysować po zeszytach?”
2 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 8b uczestniczyli w warsztatach dotyczących efektywnych metod uczenia się i tworzenia notatek metodą sketchnotingu „Sketchnoting- czyli czy warto rysować po zeszytach?” . Zajęcia zostały zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną – Filia w Wadowicach.
Podczas warsztatów uczniowie poznali zasady tworzenia notatek wizualnych, łączących krótkie hasła, symbole, rysunki i schematy. Dowiedzieli się, jak wykorzystywać sketchnoting do lepszego zapamiętywania informacji oraz porządkowania wiedzy. Zajęcia miały charakter praktyczny – uczestnicy samodzielnie wykonywali przykładowe notatki wizualne.
Warsztaty były interesujące i pozwoliły uczniom poznać nowoczesne techniki wspomagające naukę.
Sketchnoting na pewno przyda się w efektywnej nauce w szkołach ponadpodstawowych.



Dzień Dziecka w naszej szkole
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie lodów, popcornu oraz waty cukrowej dla naszych uczniów. Te słodkie niespodzianki sprawiły dzieciom wiele radości i były miłym urozmaiceniem wspólnie spędzonego czasu.
Składamy również wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i pomoc uczniom z wolontariatu. Wasze wsparcie, obecność i gotowość do działania są nieocenione i przyczyniają się do tworzenia przyjaznej atmosfery w naszej społeczności szkolnej.
Dziękujemy za życzliwość oraz współpracę na rzecz naszych uczniów.
Wicedyrektor oraz nauczyciele!













