Home » Bez kategorii » „Bye, bye Summer” – nasza wspólna książka!

„Bye, bye Summer” – nasza wspólna książka!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach zostali współautorami i ilustratorami książki  pt. „Bye, Bye Summer”, stworzonej w ramach współpracy 7 szkół europejskich na platformie eTwinning. Rówieśnicy z Turcji, Włoch, Chorwacji, Ukrainy, Francji i Polski wymyślili historię dziewczynki o imieniu Summer (Lato) i wykonali ilustracje do każdej części. Udział w projekcie jest częścią innowacji pedagogicznej prowadzonej w klasach drugich przez nauczycielkę języka angielskiego – Iwonę Majkowską – Kochan, dlatego też do polskiej wersji książki trafiły ilustracje drugoklasistów, którzy przesłali  swoje prace drogą internetową:  Maksymiliana Książka, Aleksandry Jarosz, Jana Kozeli, Jana Udały, Martyny Łasak, Klaudii Zawiły i Marcela Ulewicza. Wszystkie wykonane obrazki można obejrzeć w polskiej wersji książki pod linkiem: 
https://www.storyjumper.com/book/showframe/94372526/Bye-Bye-SummerDo-zobaczenia-Summernbsp#  Aby przejść do następnej strony, należy naciskać brzeg „kartki” – tak jak w prawdziwej książce. Natomiast do angielskiej wersji historii Summer trafiły najpiękniejsze prace wybrane spośród wszystkich rysunków wykonanych w projekcie (wykonano ich ponad 50, można je obejrzeć na padlecie) :   https://padlet.com/belgintuncben/BYEBYESUMMER
Zachęcam do zapoznania się także z angielskojęzyczną wersją książki i podziwiania wspólnej pracy drugoklasistów i ich rówieśników z zagranicy. Książka dostępna jest pod linkiem: https://www.storyjumper.com/book/showframe/90486625/BYE-BYE-SUMMER#page/1
Iwona Majkowska – Kochan

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole