Home » Bez kategorii » Działo się! Oj, działo!

Działo się! Oj, działo!

W piątek 29.09.2017 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wyruszyli na pieszy rajd do Zbywaczówki. Tym razem jednak naszej wycieczce przyświecał wyższy cel: poszerzenie wiedzy o Europie i  poznanie niektórych europejskich zwyczajów. Europejski Rajd Jesienny rozpoczęliśmy od przemarszu z flagami Niemiec, Włoch, Polski, Wielkiej Brytanii i wielu innych sąsiednich krajów. Uczniowie, specjalnie na tę okazję, ubrali się w barwy wybranego przez nich kraju. Niektórzy wymalowali sobie flagi na twarzach. Po dotarciu  do  Centrum Kultury w Jaroszowicach przyszedł czas na odpoczynek i drugie śniadanie na trawce. Następnie rozpoczęły się rywalizacje klas. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne w grupach. Tego dnia świętowaliśmy również Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Najodważniejsi skakali na skakance i mnożyli jednocześnie. Dla utrudnienia wyniki mówili w języku angielskim! Inni wykonywali plakaty promujące wybrane kraje europejskie. Natomiast ci, którzy uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, brali udział w rywalizacji sportowej. Następnie chłopcy oddali się rozgrywkom w piłce nożnej Euro 2017, a dziewczynki tańczyły szkocką polkę.   W tym samym czasie w kuchni powstawały belgijskie gofry pod czujnym okiem naszej szkolnej Gesslerowej i Michela Morana. Po przepysznym poczęstunku uczniowie każdej klasy z opiekunami rozwiazywali Wielki Quiz o Europie. Dla ułatwienia mogli korzystać z cudownych zdobyczy współczesnej cywilizacji,  jakimi są smartfony i internet.  Zabawa była tak wspaniała, że nikt nie myślał o powrocie do szkoły. Niestety, nadszedł koniec naszej zabawy. Pożegnaliśmy ciepło Panią Marię Potoczną, sołtys Jaroszowic. Obiecaliśmy, że wkrótce znów ją odwiedzimy i wymaszerowaliśmy w drogę powrotną. To był naprawdę udany dzień! Nauka i zabawa w jednym.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole