Home » Bez kategorii » Dziecko bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego – Oddział Przedszkolny

Dziecko bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego – Oddział Przedszkolny

Dzieci z OP realizowały zajęcia – dziecko bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.
Podczas realizacji tematów dzieci poznały:   -zasady poruszania się pieszych po ulicy w mieście i poza terenem zabudowanym,         -właściwego korzystania z sygnalizacji świetlnej,
-w jaki sposób i w jakich miejscach można bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy,
-odpowiedzialnego stosowania się do znaków drogowych i sygnałów drogowych.
Dzieci poprzez zabawę i zagadki słuchowe poznały funkcję pojazdów uprzywilejowanych i numery alarmowe do odpowiednich służb.
Podczas zajęć plastycznych powstały ciekawe prace.
Na spotkaniu z Policjantami utrwalone zostały najważniejsze przepisy bezpiecznego poruszania się po drodze, numery alarmowe oraz zasady zachowania podczas różnych sytuacji i zagrożeń (spotkanie z nieznajomą osobą, z groźnym psem, zachowania na ulicy i przejściu dla pieszych).
Zagadnienia realizowane były poprzez różne firmy -pogadanki, pokaz, opowiadania, wiersze, piosenki, prace plastyczne, scenki sytuacyjne, zabawy, plansze, zagadki, puzzle.