Home » Bez kategorii » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej – to święto pracowników oświaty. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy „Karta praw i obowiązków nauczyciela”. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773.
Święto jest okazją do wyrażania kadrze pedagogicznej i pracownikom obsługi szkół, a także przedszkoli, wdzięczności i podziękowań za trud nauczania i wychowania młodego pokolenia.
Z tej okazji w piękny słoneczny dzień 12 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole apele.
Przedstawienia przygotowali uczniowie klas 3a SP- „Kwiaty dla nauczyciela”, 6a i 6b wraz z Samorządem Uczniowskim. Młodzi artyści pieśnią, słowem i wspaniałym tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Agnieszka Bogunia