Home » Bez kategorii » Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego

23 kwietnia obchodzony będzie Dzień Języka Angielskiego. Dzień ten upamiętnia datę narodzin i śmierci Williama Shakespeare’a, jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej, twórcę nawet 2 tys. słów w języku angielskim oraz reformatora teatru. Williama Shakespeare’a uważa się za poetę narodowego Anglii. Z tej okazji zachęcamy uczniów do założenia w tym dniu koszulki, bluzy z napisem w języku angielskim. Każdy uczeń, który zgłosi się do nauczyciela językowca i przetłumaczy napis, otrzyma plusik z aktywności. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Koszulki nie mogą zawierać niecenzuralnych treści.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole