Home » Bez kategorii » Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney’a.
Dzieci z OP wzięły udział w bajkowym spotkaniu podczas którego były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, między innymi dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, układały bajkowe puzzle, rozdzielały groch i fasolę oraz uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach ruchowych.
Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Każdy z nas będąc dzieckiem miał swoją ulubioną postać z bajki.
Warto czytać dzieciom wartościowe książki, ponieważ rozwijają pamięć, bogacą słownictwo oraz odpowiednie postawy moralne. Wybierajmy więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Maria Kucia