Home » Bez kategorii » Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dzisiejszego dnia uczniowie klas młodszych uczcili Dzień Ziemi paradą ulicami naszego pięknego miasta. Dzieci maszerowały wraz z opiekunami niosąc balony oraz proekologiczne, własnoręcznie zrobione plakaty i wykrzykując hasła zachęcające do dbania o naszą planetę ? Świętowanie Dnia Ziemi (Earth Day) w wersji outdoor (czyli poza murami szkoły) to także jedno z działań w projekcie Erasmus+ „European Cultural Heritage out of the classrooms-E.C.H.O.”. Akcja ma na celu uświadomienie wszystkim, że czyste środowisko naturalne ? to dziedzictwo, które pozostawimy przyszłym pokoleniom. Aby przy okazji zachęcić do nauki języków obcych, ekologiczne napisy zostały wykonane przez uczniów w języku polskim i angielskim ?

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole