Home » Bez kategorii » English Language Day

English Language Day

23 kwietnia obchodzono Dzień Języka Angielskiego. Dzień ten upamiętnia datę narodzin i śmierci Williama Shakespeare’a, jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej, twórcę nawet 2 tys. słów w języku angielskim oraz reformatora teatru. Uważa się go za poetę narodowego Anglii. Z tej okazji na poniedziałkowych zajęciach rozwijających z języka angielskiego, gdzie realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny English Special Days, przedstawiono uczniom postać Williama Shakespeare’a oraz jeden z jego najsłynniejszych dramatów 'Romeo and Juliet’ Dzięki edukacyjnym materiałom z British Council uczniowie oglądnęli animowaną historię Romea i Julii w wersji dla dzieci, poznali słownictwo, dopasowywali słówka do obrazków za pomocą interaktywnego ćwiczenia, przyporządkowywali postaci do wydarzeń oraz rozwiązywali kartę pracy. Na lekcji padły też ważne pytania: czy warto się kłócić i jak można rozwiązywać konflikty?

Agnieszka Bogunia

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole