Home » Bez kategorii » English Special Days – Thanksgiving

English Special Days – Thanksgiving

W tym tygodniu na zajęciach innowacyjnych z języka angielskiego i zajęciach rozwijających kreatywność, gdzie realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny English Special Days, omawiano Thanksgiving. Historia Święta Dziękczynienia sięga czasów kolonialnych, a konkretnie 1620 r., gdy na amerykańskiej ziemi pojawili się pierwsi osadnicy z Anglii. Zamieszkali oni w Plymouth, a rok po swoim przybyciu zorganizowali wielką ucztę, która miała formę dożynek – była podziękowaniem za obfite plony i udane zbiory. W świętowaniu brała udział także grupa rdzennych mieszkańców Ameryki (Native Americans). W ten sposób Thanksgiving stało się symbolem braterstwa, jedności oraz wdzięczności Bogu za opiekę i dary. Uczniowie klasy 3a mieli możliwość, poprzez różnego rodzaju gry i zabawy oraz filmy i prezentacje, poznania historii tego święta, zapoznać się ze słownictwem związanym z tym świętem, omówić najpopularniejsze potrawy, wykonać jeden z symboli- turkey, a także wypisać za co sami są wdzięczni. Zajęcia zakończono piosenką Turkey Time.

Agnieszka Bogunia

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole