Home » Bez kategorii » #ErasmusPlus „E.C.H.O.”

#ErasmusPlus „E.C.H.O.”

Spacer po ośnieżonym Tallinie ukazał nam nieco historii tego tysiącletniego miasta. Zobaczyliśmy Stare Miasto, w którym mieszają się różne style architektoniczne, dlatego też są piękne budynki często wykorzystywane do kręcenia scen w filmach historycznych. Od przezabawnego przewodnika o polskich korzeniach, dowiedzieliśmy się, dlaczego symbolem miasta jest jeleń, jak brzmiała dawna nazwa stolicy Estonii ??, jaka legenda łączy dwie wieże – Wysokiego Hermana i Grubą Małgorzatę oraz dlaczego dwie sąsiadujące ze sobą ulice nazwano Długa Noga i Krótka Noga. Na chwilę weszliśmy do cerkwi – Katedry Aleksandra Nevskiego, aby podziwiać bogato zdobione ikonostasy. Mieliśmy też okazję wypróbować estoński sposób na rozgrzanie się w mroźny dzień. Sprawdziliśmy – naprawdę działa!

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole