Home » Bez kategorii » „Fantastyczna czyTOmania” – IV edycja Wadowickiego Festiwalu Książki

„Fantastyczna czyTOmania” – IV edycja Wadowickiego Festiwalu Książki

Wakacje niestety dobiegły końca, ale dobra zabawa dopiero się zaczyna! We wrześniu nasze miasto ponownie opanuje mania czytania, a w ramach Wadowickiego Festiwalu Książki zawitają do Nas wyjątkowi goście!

Po rocznej przerwie Wadowicka Biblioteka Publiczna powraca z  „Fantastyczną czyTOmanią”  czyli IV edycją Wadowickiego Festiwalu Książki. W tym roku „czyTOmania” odbędzie się w dniach 24 – 25 września i w dużej mierze zostanie poświęcona fantastyce. Jest to ukłon w stronę Stanisława Lema – czołowego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, którego uznano literackim patronem 2021 roku.

Podczas Festiwalu do Wadowic zawitają znani autorzy książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych: Thomas Arnold, Jakub Ćwiek, Bartłomej Jucha, Anna Czerwińska – Rydel, Wiesław Drabik.

Czytelnicy biblioteki będą mogli też wziąć udział w spotkaniu online z Katarzyną Bereniką Miszczuk – autorką popularnego cyklu „Kwiat paproci” na który składają się m.in.: „Jaga” „Szeptucha”, „Noc kupały”, „Żerca” czy „Przesilenie”. Spotkanie z pisarką odbędzie się w formie online w serwisie YouTube – na kanale Wadowickiej Biblioteki Publicznej .

Więcej informacji:

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole