Home » Bez kategorii » Kolędowanie z Dwójką

Kolędowanie z Dwójką

Kolędowanie to zwyczaj śpiewania pieśni i utworów związanych z Bożym Narodzeniem, przedstawień, spotkań i zabaw kultywowany na ziemiach polskich już od XV wieku. Wpisując się w ten staropolski zwyczaj, nasza Szkoła zaprosiła na radosne „Kolędowanie z Dwójką”, aby połączyć śpiewem różne pokolenia tworzące społeczność szkolną – od przedszkolaków, poprzez uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz babcie i dziadków. Licznie zebrana publiczność obejrzała jasełka przygotowane przez klasy 3a i 3b, wyreżyserowane przez p. Barbarę Wider – Jakubas, w których w zabawny sposób tradycje bożonarodzeniowe splatały się ze współczesną rzeczywistością. O sukcesie przedstawienia świadczy fakt, iż młodzi aktorzy zostali hojnie nagrodzeni brawami! Następnie na scenie zaprezentowały się klasy, które przygotowały po jednej piosence z bogatego repertuaru utworów świątecznych. Usłyszeliśmy więc nastrojowe „Lulajże Jezuniu”, góralskie „Gore gwiazda”, tradycyjne „Chodźmy wszyscy do stajenki”, pastorałkę w języku angielskim oraz wiele innych melodii tworzących magiczny klimat Bożego Narodzenia. Na zakończenie głos zabrały p. Dyrektor Gabriela Kwarciak i p. wicedyrektor Magdalena Ledwoń, które złożyły życzenia noworoczne i podziękowały za wspólne kolędowanie. Dziękujemy panu Krzysztofowi Cabakowi za wykonanie i udostępnienie pięknych zdjęć ze spotkania. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tych fotografii!

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole