Home » Bez kategorii » MATEMATYCZNE POTYCZKI 2019

MATEMATYCZNE POTYCZKI 2019

W dniu 8 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbył się Gminny Konkurs „Matematyczne Potyczki 2019 – Liczby na co dzień” pod honorowym patronatem Burmistrza Wadowic. Organizatorem konkursu jest dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach – Mariola Bryndza. W komisji konkursowej pracę podjęły nauczycielki matematyki: Jolanta Stańczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni, Jolanta Kasperek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Choczni, Monika Dudek oraz Katarzyna Mużydło ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach.

Bardzo cieszymy się, że konkurs staje się coraz bardziej popularny wśród szkół naszej gminy. W zmaganiach konkursowych udział wzięły trzyosobowe drużyny reprezentujące 8 szkół Gminy Wadowice. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza to rozwiązywanie zadań otwartych i zamkniętych, natomiast druga to wykonanie instrukcji matematycznej. Druga część konkursu wymagała od uczniów dobrej orientacji na mapie. Uczniowie  zgodnie z instrukcją szukali skarbu, rysowali trasy, obliczali czas wędrówki.

Zwycięzcami konkursu okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach. Miejsce drugie po dwukrotnej dogrywce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach, a trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności matematycznych, jaki zaprezentowali.

Monika Dudek, Katarzyna Mużydło

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole