Home » Bez kategorii » Maths Day – międzynarodowe spotkanie uczniów poświęcone matematyce.

Maths Day – międzynarodowe spotkanie uczniów poświęcone matematyce.

29 kwietnia 2021 uczniowie z czterech szkół europejskich, realizujący wspólnie projekt Erasmus+, spotkali się online, aby zaprezentować działania podjęte w ramach Międzynarodowego Dnia Matematyki (International Day of Mathematics), obchodzonego na świecie 14 marca. W spotkaniu wzięło udział 70 osób, w tym uczniowie, nauczyciele i rodzice z Polski, Włoch, Estonii i Hiszpanii. Językiem komunikacji był język angielski, w którym uczniowie przedstawili swoje prezentacje, a koordynatorki projektu pozdrowiły zebranych w imieniu swoich szkół. Na wstępie uczniowie zmierzyli się w grze Kahoot, na którą złożyły się łamigłówki matematyczne. Zadania wymagały od uczestników nie tylko szybkiego liczenia i logicznego myślenia, ale także zrozumienia angielskich poleceń. 

Następnie każda ze szkół zaprezentowała działania przeprowadzone w ramach Międzynarodowego Dnia Matematyki:

– uczniowie polskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach pokazali plakaty i kartki z życzeniami „Wishes for Maths” oraz cyfrową książkę „Mathematics is everywhere” zawierającą zdjęcia i opisy dotyczące obecności matematyki w życiu codziennym,

– uczniowie włoskiej szkoły Instituto Comprensivo „Pascoli Forgione” z San Giovanni Rotondo zaprezentowali elementy matematyczne w architekturze i symbolach ich miasta,

– uczniowie estońskiej szkoły Narva Paju Kool z Narvy opowiedzieli o zasadzie działania zegarów słonecznych oraz zaprezentowali najciekawsze ich przykłady,

– uczniowie hiszpańscy z I.E.S Francisco Garcia Pavon z Tomelloso podsumowali zabawę zaproponowaną wszystkim partnerom projektowym – zdradzili, jakie elementy matematyczne zostały pokazane na zdjęciach wykonanych w akcji „La miranda matematica”. 

Na koniec wszyscy wysłuchali piosenki łączącej matematykę, angielski i muzykę. 

Spotkanie zostało przygotowane przez koordynatorki projektu Erasmus+: Iwonę Majkowską – Kochan (Polska), Anę Sevillę Nieto (Hiszpania), Nataliję Varkki (Estonia), Annę Marię Scrimieri (Włochy).

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole