Home » Bez kategorii » MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Co roku, w październiku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to ustanowiło Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w roku 1999. Jak nazwa wskazuje, świętują szkolne biblioteki z różnych zakątków Ziemi. Jest to okazja do zaprezentowania naszej szkolnej biblioteki jako miejsca pozwalającego przyjemnie spędzić czas, czy rozwijać zainteresowania i uzdolnienia. W tym roku hasło miesiąca brzmi „ Baśnie i legendy z całego świata”. Z tej okazji biblioteka przygotowała konkursy i spotkania czytelnicze.   Klasy 0 – III zapraszamy do udziału w  konkursie literacko – plastycznym: „Jestem ilustratorem książek”.
Regulamin konkursu poniżej:
„ JESTEM  ILUSTRATOREM  KSIĄŻEK ”
Cele konkursu:
– popularyzacja czytelnictwa,
– motywowanie do czytania,
– rozbudzanie zainteresowań twórczością poetów i pisarzy.
Zasady organizacyjne:
– W konkursie biorą udział uczniowie klas 0- III.
– Uczestnicy konkursu powinni przeczytać min. 1  książkę i wykonać do niej ilustrację / samodzielnie/:
– praca powinna zawierać tytuł i nazwisko autora książki ( w klasach 0 – I mogą pomóc rodzice)
– Format pracy: A4
– Technika wykonania pracy: dowolna
– Termin konkursu: 1.10 – 29.10 2021 r.
– Prace konkursowe należy składać w bibliotece szkolnej lub u wychowawcy do dnia 29.10.2021 r.
– Prace oceniać będzie jury w składzie: Ewa Dudziak, Jerzy Kozak,  Jadwiga Nogala.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody książkowe