Home » Bez kategorii » Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021- 2025 „-Priorytet 3.

Środki (15 000 zł w tym 80% dofinansowanie z budżetu państwa oraz 20% wkład własny z budżetu miasta  Wadowice )przeznaczone są na zakup książek, które wzbogacą szkolny księgozbiór i przyczynią się do rozwoju czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

Program realizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Biblioteką Narodową, Instytutem Książki, Ministerstwem Edukacji Narodowej  oraz Narodowym Centrum Kultury.

Planowany cykl akcji i konkursów promujących czytelnictwo w ramach NPRC  to m.in.:
-organizacja imprez czytelniczych: Narodowe Czytanie, Szkolny Tydzień Czytania Literatury Młodzieżowej, Pasowanie Klas Pierwszych, Dzień Pluszowego Misia,
-konkursy biblioteczne promujące czytelnictwo,
-projekty czytelnicze w każdej klasie.

Nie sposób wymienić wszystkich korzyści, jakie wypływają z czytania książek. Poprawa umiejętności językowych, intelektualnych, społecznych to tylko niektóre z nich. Chcemy, aby nasi uczniowie wyrośli na mądrych, samodzielnych i kulturalnych ludzi. Czytajmy więc dzieciom oraz zachęcajmy do samodzielnego sięgania  po książki.
                                                        Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole