Home » Bez kategorii » Nasz udział w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach

Nasz udział w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach

Dzisiaj klasy 7A, 7B, 8A i 8B na zaproszenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wzięły udział w 6. Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach obywającym się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w różnorodnych aktywnościach o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykładach, warsztatach, doświadczeniach i eksperymentach na stanowiskach pokazowych, wystawach, koncertach a także spektaklu „Matka Boska Szopienicka” opowiadającym historię Jolanty Wadowskiej Król.

Zwiedziliśmy całą przestrzeń festiwalową, która była podzielona na sześć obszarów poświęconych: przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce, a także strefy specjalne. To było niezwykłe doświadczenie – obcować tak blisko z nauką i sztuką!

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole