Home » Bez kategorii » Niezwykła lekcja historii

Niezwykła lekcja historii

Dnia 2 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2. Organizatorem spotkania była pani dyrektor Mariola Bryndza. Zaproszonym gościem – pan Konrad Meus, doktor, historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

Uczniowie klas szóstych, siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich gimnazjum uczestniczyli we wspaniałej lekcji historii „Nasze korzenie w Europie”. Pan Konrad Meus pięknie i z pasją opowiadał o naszej szkole, mieście, swojej pracy naukowej, gromadzeniu materiałów do książek, poznawaniu ludzi, podróżowaniu po Europie i świecie w odkrywaniu przeszłości. Całemu spotkaniu towarzyszyła prezentacja zdjęć z prac uczonego.

Była to wspaniała lekcja historii.

                                                                           Małgorzata Opyrchał – Żak 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole