Home » Bez kategorii » Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

09.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2  odbyły się uroczyste apele z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Jednak uczczenie tak ważnego dla Polaków dnia trwało w naszej szkole już od początku roku szkolnego. W październiku w bibliotece szkolnej zorganizowaliśmy tydzień czytania literatury patriotycznej. Na lekcjach historii uczniowie spacerowali szlakami wydarzeń historycznych. Brali też udział w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Miejskie w Wadowicach. Najlepsi z najlepszych spróbowali swoich sił w Dyktandzie Niepodległościowym. W listopadzie odbył się Recytatorski Konkurs Poezji Patriotycznej. Uwieńczeniem tych akcji były piękne dekoracje  szkolne, dzisiejsze uroczyste apele oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego o godzinie 11.11.