Home » Bez kategorii » Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości. W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna, 104 rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas 5b i 8a.Dzięki nim mogliśmy sobie przypomnieć, że Polak Patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Apel uświetniły utwory patriotyczne w wykonaniu uczniów i Zespołu Moderato.

Agnieszka Bogunia

Iwona Filek