Home » Bez kategorii » Odkrywamy piękno naszej okolicy!

Odkrywamy piękno naszej okolicy!

W piątek 28 września uczniowie klasy 6a skorzystali z pięknej pogody i udali się na wycieczkę do Lanckorony. Niektórzy po raz pierwszy jechali pociągiem… Uczestnicy wycieczki wysiedli na przystanku Kalwaria Zebrzydowska – Lanckorona i ruszyli w kierunku ruin Zamku Lanckorońskiego. Tam wysłuchali historii zabytku, opowiedzianej przez Panią Małgorzatę Opyrchał – Żak. Następnie, podczas krótkiego odpoczynku, dziewczyny zaśpiewały chłopcom piosenkę i wręczyły słodkie drobiazgi z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Uczestników wycieczki zachwycił urokliwy rynek lanckoroński z zabytkową drewnianą zabudową. Odwiedzili Muzeum Etnograficzne Ziemi Lanckorońskiej, gdzie usłyszeli jeszcze raz historię Zamku Lanckorońskiego i obejrzeli kolekcję przedmiotów codziennego użytku,  mebli czy narzędzi rolniczych używanych przez mieszkańców miasteczka w XIX wieku. Kolejną atrakcją była degustacja lokalnej pizzy i lodów. W drodze powrotnej niektórzy mieli jeszcze siłę śpiewać i tańczyć. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Wadowic. To była naprawdę udana wycieczka.

Iwona Urbaś