Home » Bez kategorii » PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Książka to jest  fajna sprawa”, „Gdy próg biblioteki przekroczysz, to jakbyś w krainę baśni wskoczył”, „Choć mam dopiero 8 lat, wyruszam z książką w świat”. Te i wiele innych miłych słów usłyszałyśmy od uczniów klas pierwszych w trakcie uroczystości pasowania na czytelnika. Pierwszoklasiści  aktywnie rozwiązywali przygotowane zagadki czytelnicze, słuchali wierszy i z zainteresowaniem wysłuchali baśni czytanej z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Z powagą złożyli przyrzeczenie przestrzegania obowiązków czytelnika.  Każdy uczeń odebrał z rąk pani dyrektor Marioli Bryndzy upominek w postaci książki „Pierwsze abecadło”. Radość i energia towarzyszyła  uczniom podczas całego spotkania. Z dumą opuszczali bibliotekę, niosąc pierwsze samodzielnie wypożyczone książki.

Jadwiga Nogala

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole