Home » Bez kategorii » Pasowanie pierwszoklasistów!

Pasowanie pierwszoklasistów!

Po 55 dniach nauki nadszedł moment, gdy pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przez Panią Dyrektor. Od tego momentu 29 dzieci wstąpiło do braci uczniowskiej. Stresu było co niemiara, ponieważ był to premierowy dla pierwszoklasistów tak ważny występ przed Dyrekcją, Paniami Wychowawczyniami oraz Rodzinami. Uczniowie za pomocą wierszy przedstawili, jak wygląda ich szkolna nauka. Z wielką radością i zapałem zaśpiewali również piosenki. Szkolny zespół Moderato wspierał pierwszoklasistów w tak wyjątkowym dla nich dniu. Na zakończenie uroczystości uczniowie ślubowali dbać o dobre imię szkoły oraz swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wysiłek najmłodszych postanowili nagrodzić rodzice, którzy przygotowali dla nich upominki – kuferki edukacyjne. Niektórzy uczniowie nie mogli się doczekać, aby odpakować prezenty i z ciekawością zaglądali, co się w nich znajduje. Po zakończonej uroczystości przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Następnie pierwszoklasiści przeszli wraz z wychowawcami do sal, gdzie odpakowali upominki. Uczniowie nie posiadali się z radości!

Jadwiga Pacut, Małgorzata Płaszczyca