Home » Bez kategorii » PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Szkolny Klub Wolontariatu w ostatnim tygodniu przeprowadził akcję szkoleniową z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczyliśmy naszych najmłodszych uczniów, jak pomóc w przypadku omdlenia, co to jest pozycja bezpieczna, czym jest RKO oraz jak prawidłowo wezwać pogotowie. Dzieci nie tylko poznały teorię, ale same mogły poćwiczyć, jak zachować się w tych sytuacjach. Zajęcia takie wolontariuszki przeprowadziły również w dwóch grupach (Zające, Motyle) w Przedszkolu Publicznym nr 3. Bardzo dziękujemy Pani Renacie Berneckiej za przygotowanie naszych wolontariuszy.
                                           Iwona Bzowska

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole