Home » Bez kategorii » Podróże to bardzo ciekawa lekcja … wszystkiego

Podróże to bardzo ciekawa lekcja … wszystkiego

Czego można się nauczyć włócząc się po świecie? 

Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach z podróżnikiem Arunem Milcarzem udowodniło, że każda przygoda, która spotka nas w drodze, jest ciekawą lekcją życia. Opowiadając o swojej wyprawie na Madagaskar niecodzienny gość pokazał, jak ważne jest otwarcie się na inne kultury i narody, tradycje, zwyczaje, a nawet języki.  W dowcipny sposób udowodnił, że nauka języków obcych (nawet tak egzotycznych jak język malgaski) nie jest trudna – wystarczy zaangażować do niej wszystkie zmysły i szukać skojarzeń z językiem, którym posługuje się na co dzień. 

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji, wzbogacanej materiałem filmowym, na temat codziennego życia Malgaszy – rdzennych mieszkańców Madagaskaru, egzotycznej fauny i flory oraz sposobu na podróżowanie … bez pieniędzy. Okazało się, że aby poznawać najdalsze zakątki świata, wystarczy odrobina odwagi i ogromna ciekawość, a efekty wyprawy zaprocentują nowymi doświadczeniami, poza książkową wiedzą i umiejętnościami. Podróżnik zaimponował młodym ludziom opowiadając np. o sadzeniu ryżu – pracy, którą wykonywał wraz z Malgaszami, aby zarobić na dalszy etap wyprawy. 

Organizator spotkania: Iwona Kozioł – Ponikiewska
Opracowanie tekstu: Iwona Majkowska – Kochan 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole