Home » Bez kategorii » Pomoc dla dzieci z Afryki

Pomoc dla dzieci z Afryki

Drodzy Przyjaciele!
Aktualnie w naszej szkole trwa akcja Afryka. W holu znajduje się ekspozycja, którą mamy dzięki życzliwości Polskiej Fundacji dla Afryki.Zbieramy przybory szkolne, a szczególnie:- bloki papierów kolorowych,- bibułę- farby- akwarele suche- pędzelkidla szkoły i przedszkola w Chiraa, w Ghanie. Może kilka słów o nich.Mniej więcej 10 lat temu jeden z biskupów zaprosił siostry nazaretanki do Ghany, by wybudowały i prowadziły szkoły. Bardzo mu zależało na tym, by dać szansę na dobrą edukację dzieciom, które w przyszłości mogą wpłynąć na sytuację kraju. (Ghana jest bardzo bogata w surowce, ale nadal łupiona przez wiele krajów).
Siostry otrzymały zaproszenie i 🙂 … przyjechały w 2013 roku. Po jakimś czasie dostały ziemię od wodzów plemion.Dzięki dobroci wielu darczyńców zaczęto budowę szkoły jesienią 2014 roku, pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę jesienią 2015.
Podobnie dzięki pomocy płynącej z różnych krajów otrzymuje wsparcie materialne i finansowe, z którego opłacana jest nauka najuboższych. zdolnych dzieci.

W Ghanie wielu artykułów szkolnych nie ma lub są bardzo drogie, dlatego prosimy Was o wcześniej wymienione rzeczy.
Ewentualne pytania prosimy kierować do katechetów.Dziękujemy za pomoc i zapraszamy do obejrzenia prezentacji :).

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole