Home » Bez kategorii » Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości klasa 6a rozpoczęła od wizyty w Muzeum Miejskim w Wadowicach. Na okolicznościowych warsztatach uczniowie dowiedzieli się, jak w przeszłości dekorowano okna i balkony, jakie wydarzenia organizowano i co śpiewano w kolejne rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy z szóstoklasistów wykonał następnie biało – czerwony kotylion, tradycyjnie związany z 11-tym listopada. Wycieczkę zakończyła wizyta pod pomnikiem 12 Pułku Piechoty, stojącego przed budynkiem dawnych koszar.

 

Iwona Majkowska – Kochan

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole