Home » Bez kategorii » Spotkanie dotyczące Safer Internet Day w ramach „European Cultural Heritage out of the classrooms – E.C.H.O.”

Spotkanie dotyczące Safer Internet Day w ramach „European Cultural Heritage out of the classrooms – E.C.H.O.”

22 lutego odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie uczniów w projekcie „European Cultural Heritage out of the classrooms – E.C.H.O.” Tym razem rówieśnicy z Estonii, Włoch, Hiszpanii i Polski zajęli się tematem bezpieczeństwa w Internecie z okazji obchodzonego w lutym Safer Internet Day (Dnia Bezpiecznego Internetu). W czasie wideokonferencji ponad pięćdziesięciu uczestników miało okazję obejrzeć hiszpańską prezentację pokazującą praktyczne wskazówki dotyczące cyberbezpieczeństwa, film z akcji przeciwko prześladowaniu w Internecie, która odbyła się we włoskiej szkole w San Giovanni Rotondo, NetEtykietę – czyli zasady kulturalnego zachowania w sieci opracowane przez uczniów z Estonii oraz wystąpienia uczniów z naszej szkoły, którzy przybliżyli swoje ulubione aplikacje. Martyna Woźniak przygotowała wypowiedź o TiKToku, Franciszek Młynarczyk o Facebooku, Filip Borkowski o YouTube, a Wiktoria Zawiła o programie do nauki języków obcych Duolingo. Ideę Dnia Bezpiecznego Internetu przedstawił Olivier Spisak, Wszyscy uczestnicy wzięli udział we wspólnej grze Kahoot oraz ankiecie na platformie Answergarden. Spotkanie zorganizowała i prowadziła koordynatorka projektu Erasmus+ – p. Iwona Majkowska – Kochan, a uczestniczyli w nim także inni nauczyciele języka angielskiego z SP nr 2 w Wadowicach – p. Agnieszka Bogunia oraz p. Barbara Flasz oraz chętni uczniowie: Natalia Skiba, Maja Zagórska, Szymon Prokopiuk i Jakub Master.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole