Home » Bez kategorii » Spotkanie online kończące projekt e-Twinning „Seasons with the rhythm of nature”

Spotkanie online kończące projekt e-Twinning „Seasons with the rhythm of nature”

W poniedziałek, 7.06.2021, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach wzięli udział w spotkaniu online z rówieśnikami z siedmiu europejskich szkół, z którymi współpracowali w bieżącym roku szkolnym w projekcie „Seasons with the rhythm of nature”, realizowanym poprzez platformę e-Twinning.

Naszą szkołę reprezentowali: Olga, Julia, Łucja z kl. 1b, Aleksandra i Maksymilian z kl. 2b, Hanna i Klaudia z kl. 2a oraz czwartoklasiści: Krzysztof, Kamil, Szymon i Natalia z kl. 4b.

Uczestnicy spotkania mieli okazję przypomnieć sobie najciekawsze działania projektowe np. nagrywanie piosenki, tworzenie mapy stref klimatycznych, pisanie i ilustrowanie książki, cyfrową wystawę obrazów z suchych liści, kolekcję ubrań oraz nagrywanie filmów na podstawie wymyślonych historii.

Pożegnaliśmy się piosenką „Spring is here” wspólnie zaśpiewaną (i odtańczoną) przez uczniów z Polski, Włoch, Turcji, Chorwacji, Ukrainy i Francji!

Projekt e-Twinning realizowany był w roku szkolnym 2020/2021 na zajęciach innowacji pedagogicznej „Let’s talk, play, sing” prowadzonej w ramach wdrażania efektów projektu Erasmus+ pn. „Uczyć – ciekawiej, nowocześniej, efektywniej”.

Opr. Iwona Majkowska – Kochan

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole