Home » Bez kategorii » Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS

W poniedziałek 3 grudnia 2018 roku uczniowie z klasy 7b przygotowali sesję naukową o AIDS. Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. AIDS jest epidemią XXI wieku i ogromnym problemem całego świata. Na świecie każdego dnia zakaża się około 7 tysięcy osób, a około 5 tysięcy umiera z przyczyn związanych z HIV i AIDS. Według danych w 2017 roku 36,9 mln osób na świecie było nosicielami HIV. Na znak przyjaźni z chorymi ludzie przypinają czerwoną wstążeczkę. Idea czerwonej kokardki powstała w 1991 roku. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.

                            Małgorzata Opyrchał – Żak

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole