Home » Bez kategorii » Światowy Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości

Początkowo Dzień Życzliwości nosił nazwę Dnia Pozdrowień. Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day. Był on odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem i miał służyć promowaniu idei pokoju na świecie. To właśnie ludzka życzliwość i porozumienie miały wprowadzić tę ideę w życie. W Polsce pomysł podchwycili Wrocławianie, którzy od 2006 r. promują Światowy Dzień Życzliwości. W tym roku i my postanowiliśmy uroczyście obchodzić Dzień Życzliwości. W naszej szkole można było sprawić przyjemność kolegom, koleżankom, nauczycielom i pracownikom szkoły, umieszczając na tablicy życzliwości miłe słówka i pozdrowienia. Nie spodziewaliśmy się, że pomysł spotka się z takim entuzjazmem. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Życzliwości na stałe zagoszczą w naszej szkole a wszyscy będą dla siebie mili nie tylko w tym dniu:).

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole