Home » Bez kategorii » SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

Jak co roku w okresie jesiennym uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w spotkaniu  z policjantem  Powiatowej Komendy  Policji w Wadowicach  – st. aspirant  Małgorzatą Hombesch. Spotkania odbyły się w trzech turach na poziomach klas. W klasach młodszych tematem było bezpieczeństwo w drodze do szkoły i umiejętność zachowania się w sytuacjach trudnych. Pani policjant  uświadamiała uczniom niebezpieczeństwa, jakie zagrażają im w domu lub na ulicy. Przypomniała  zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków  w elementy odblaskowe. Zwróciła uwagę na lepszą widoczność na drodze uczniów w jasnej odzieży. W klasach starszych opowiedziała o odpowiedzialności  prawnej młodego człowieka i zagrożeniach cyberprzemocą, które czyhają na uczniów w internecie. Podając przykłady, uświadamiała, jak wiele różnorodnych niebezpieczeństw czai się w sieci. Często młodzi ludzie są prześladowani, zastraszani, nękani, wyśmiewani w sms-ach, e-mailach, w witrynach internetowych, na forach dyskusyjnych  i portalach społecznościowych. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole regularnie w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.  Życzymy wszystkim uczniom, aby w momentach zagrożenia umieli poradzić sobie z trudną sytuacją.    

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole