Home » Bez kategorii » Szkolne Koło Wolontariatu „Akcja Afryka”.

Szkolne Koło Wolontariatu „Akcja Afryka”.

Uczniowie klasy 7b i 8a aktywnie włączyli się się w prowadzoną przez Szkolne Koło Wolontariatu „Akcję Afryka”. W ramach zajęć z języka angielskiego napisali listy do uczniów ze szkoły Holy Family of Nazareth w mieście Chiraa w Ghanie, dla których prowadzona była zbiórka przyborów szkolnych. Polscy uczniowie wykorzystali język angielski, aby przekazać rówieśnikom z Afryki informacje geograficzne o naszym kraju, opisać uroki polskiej jesieni oraz przedstawić kilka ciekawostek o życiu szkolnym. Zadanie było połączeniem pracy dwóch zespołów – Koła Wolontariatu oraz Zespołu Projektowego Erasmus+ i uczyło nie tylko gotowości do niesienia pomocy potrzebującym, ale także promowało naukę języków obcych jako narzędzia komunikacji.

Iwona Majkowska – Kochan

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole