Home » Bez kategorii » TRZECI ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

TRZECI ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

W dniu 17 listopada w Wadowicach włączyliśmy się w pomoc podczas obchodów III Światowego Dnia Ubogich organizowanego przez Kuchnię Świętego Brata Alberta. Nasi wolontariusze modlili się, służyli pomocą w roznoszeniu ciast i słodkości dla najmłodszych uczestników. Również nasi uczniowie obdarowali potrzebujących słodkimi ciastami oraz drożdżówkami pozyskanymi od sponsora. Był to dla nas czas, kiedy mogliśmy doświadczyć, że słowa Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”, są nie tylko aktualne, ale realizują się w świecie ludzi obdarzonych wrażliwością na potrzeby bliźnich.
                   Iwona Bzowska, Renata Kuzia

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole