Home » Bez kategorii » V Gminny Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego

V Gminny Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego

2 marca 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Choczni odbył się II etap V gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów pod patronatem Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Celem konkursu  było rozwijanie, rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień uczniów klas II – III gimnazjum, popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów oraz promowanie uczniów szczególnie zainteresowanych językiem angielskim. Konkurs miał charakter dwustopniowy i składał się z dwóch etapów: I etap –  przeprowadzany przez nauczycieli danej szkoły na podstawie testów otrzymanych od organizatorów konkursu. II etap – przeprowadza Komisja Konkursowa w skład której wchodzą nauczyciele  – opiekunowie uczniów którzy dostali promocje do drugiego etapu.  Tematem prezentacji multimedialnej, którą musieli przygotować uczestnicy był WPŁYW KULTURY BRYTYJSKIEJ NA ŚWIECIE. Naszą szkołę reprezentowała aż piątka uczniów – Oliwia Kiełbasa, Dominika Widlarz, Paweł Wójcicki z klasy IIC oraz Wiktoria Wawro i Robert Fedorow z klasy IIIA. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 była zatem najliczniejszą w gronie wszystkich uczestników. Całą piątka zaprezentowała się świetnie, jednak największy sukces odniósł uczeń IIC – Paweł Wójcicki, który pod opieką pani Iwony Majkowskiej Kochan przygotował prezentację na temat filmu, powszechności języka angielskiego, muzyki i sportu. Jako James Bond podbił serca jury i ostatecznie uplasował się na II miejscu w gminie.

Opracowała: Małgorzata Nogala

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole